Fortsett til innholdet. | Gå til navigasjonen

Seksjoner
Personlige verktøy
Logg inn
Om foreningen

Norsk Skipsfartshistorisk Selskap

    • 1500 medlemmer
    • syv lokalforeninger med regelmessige møter
    • tidsskriftet SKIPET 4 ganger i året
    • eier unik fotosamling
Vårt magasin

Files in English

You may find files on our website intelligible to English users.

 

Warbuilt - MMS 110 foot class

MMS 140 foot class

Escort trawlers to Scandinavia

German vessels to Norway 1945/46

 

mv FJALIR (1939) was the former German Kondor

 
Du er her: Forside Skipsbygging Stålskipsverft Moss Værft & Dokk, Moss

Moss Værft & Dokk, Moss

Utlagt av Per Sundfær

Bygg nr:

Navn

Skipstype

Tonn

Levert

Rederi

1

ds FRAMNÆS 3

Ferge

44 brt

1908

Skibs-A/S Huk, Kristiania

2

ds MUSTADFORS 2

Stykkgods

 

17.05.1909

Mustad & Co., Mustadfors

3

ds FRAMNÆS 4

Ferge

 

06.12.1909

Skibs-A/S Huk, Kristiania

4

ds GYLDENLØVE II

Stykkgods

127 brt

17.01.1910

A/S Gyldenløve (G. G. Amundsen), Kristiania

5

ds SAN CARLOS

Stykkgods

 

01.06.1910

L. Christensen (Sandefjord), Corral, Chile

6

ds GLOMMEN I

Stykkgods

138 brt

04.03.1911

A/S Glommen (O. L. Mørch), Sarpsborg

7

ds CROZET

Hvalfanger

 

22.05.1911

A/S Østkysten Hvalfangerselskab (Johan Bryde), Sandefjord

8

ds KARMØ

Slupp

 

25.07.1911

Norges Geografiske Oppmåling, Kristiania

9

ds SAAHEIM

Stykkgods

173 brt

11.08.1912

A/S Tinns Dampskibsselskab, Kristiania

10

ds TRAFIK 7

Stykkgods

200 tdw

31.08.1912

Gods-D/S Trafik A/S (A. Korsgaard), Fredrikstad

11

ds GLOMMEN 2

Stykkgods

135 brt,

18.06.1912

A/S Glommen (O. L. Mørch), Sarpsborg

12

ds GAMA

Hvalfanger

142 brt

27.03.1912

A/S South Atlantic (Lorentz Bruun), Tønsberg

13

ds DORIS

Hvalfanger

140 brt

22.07.1912

Hvalfangerselskabet Sydhavet (Peder Bogen), Sandefjord

14

ds FRAMNÆS 5

Ferge

87 brt

 

Skibs-A/S Huk, Kristiania

15

ds BYGDØ

Stykkgods

720 brt

25.03.1913

Rich. Peterson, Kristiania

16

ds TRYGGVE

Stykkgods

450 tdw

08.05.1913

Ångsbåt-A/B Bohuslenska Kusten, Uddevalla, Sverige

17

ds HEKKINGEN

Merkebåt

165 brt

18.07.1913

Fyrvesenet, Kristiania

18

 

Lekter

 

14.08.1913

Hamang Papirfabrik, Kristiania

19

ms HAMANG

Lekter

 

1913

Hamang Papirfabrik, Kristiania

20

ds FRAKTEMAND 3

Stykkgods

258 brt

1913

A/S Sørland. Kystfart (L. S. Daae), Kristiania

21

ds NORDAAS

Stykkgods

1.850 tdw

27.04.1914

F. Walter, Nestun, Bergen

22

ds BANGDAL

Stykkgods

1.800 tdw

Juni 1915

D/S A/S Bangsund (A. Collet), Namsos

23

 

Flytekran

 

 

A/S Moss Værft, Moss

24

ds FRAMNÆS 6

Pass. ferge

 

30.05.1915

Skibs-A/S Huk, Kristiania

25

ds SALVATOR

Bergningsbåt

350 brt

11.06.1915

Norsk Bjergningskompagni A/S, Kristiania

26

ds GRIP

Merkebåt

91 tdw

18.08.1915

Fyrvesenet, Kristiania

27

ds NØRVØ

Stykkgods

1.825 tdw

07.01.1916

A/S D/S Nørvø (P. A. Musæus), Aalesund

28

ds E. HOEL

Stykkgods

1.850 tdw

Juni 1916

E. B. Aaby, Drammen

29

ds NR. 9

Minelegger

 

1918

Kystningsartilleriet, Kristiania

30

ds LILLEMOR

Stykkgods

1.825 tdw

Juni 1917

Th. Brøvig, Farsund

31

ds LYRA

Stykkgods

1.850 tdw

Nov, 1917

A/S Laly (C. T. Gogstad & Co.), Kristiania

32

 

Lekter

 

19.04.1916

Sulitjelma A/S, Bodø

33

ds INGA I

Stykkgods

1.850 tdw

1917

A/S Hellesø’s Rederi II (T. Hellesø), Bergen

34

ds AVILESINO

Stykkgods

1.800 tdw

Nov. 1919

Skips-A/S Madras, Kristiania

35

ds IMACOS

Stykkgods

1.800 tdw

28.10.1920

Becks Rederi A/S (Carl Bech & Co.), Tvedestrand

36

ds BELGOT

Stykkgods

3.400 tdw

20.03.1920

Skibs-A/S Christen Smiths Rederi), Kristiania

37

ds BELFRI

Stykkgods

3.400 tdw

22.02.1921

Skibs-A/S Christen Smiths Rederi), Kristiania

38

ds FINGAL

Stykkgods

3.450 tdw

17.03.1923

Rederi-A/S Fingal (Lauritz Kloster), Kristiania

39

ts TRYGG
(MHV 109)

Torpedobåt

 

15.09.1923

Den Norske Marine

40

ds ENID

Stykkgods

1.825 tdw

04.02.1924

A/S Turid (Backe & Co.), Trondheim

41

ds FREDEN

Stykkgods

1.800 tdw

10.11.1924

Becks Rederi A/S, Tvedestrand

42

ds VAV

Stykkgods

1.800 tdw

24.01.1925

A/S Vestheim (H. Ditlev-Simonsen), Oslo

43

mt MIL 14

Tank

65 tdw

1926

Norsk Tankanlegg A/S (Norsk Brændselsolje), Oslo

44

ds LANDEGO

Kabelskip

330 tdw

november 1927

Den Norske Rikstelegraf. Oslo

45

ds AMMONIA

Jernbaneferge

829 tdw

02.07.1928

Norsk Transport A/S, Rjukanbanen

46

ms DENOFA 3

Stykkgods

200 tdw

08.10.1929

DE-NO-FA, Oslo

47

ds MORSA

Hvalfanger

279 tdw

02.09.1929

Compania Argentina de Pesca, Buenos Aires, Argentina

48

SHELL 34

Tanklekter

 

06.06.1929

Norsk Engelsk Mineralolje A/S, Oslo

49

 

Lekter

 

08.10.1929

Den Norske Sydamerikalinje, Oslo

50

 

Lekter

 

14.10.1929

Den Norske Sydamerikalinje, Oslo

51

ds NORDBO

Stykkgods

1.880 tdw

05.06.1930

Skibs A/S Nor (C. Henry Smith), Oslo

52

SHELL 36

Tanklekter

 

15.08.1930

Norsk Engelsk Mineralolje A/S, Oslo

53

ds TAS I

Hvalfanger

249 brt

04.07.1930

A/S Fraternitas (A. P. Møller), København, Danmark

54

ds TAS II

Hvalfanger

250 brt

15.07.1930

A/S Fraternitas (A. P. Møller), København, Danmark

55

ds GLOBE V

Hvalfanger

249 brt

10.09.1930

Hvalfangerselskapet Globus A/S (Melsom & Melsom), Larvik

56

 

Mudder-
apparat

 

30.03.1931

Drammens Havnevesen, Drammen

57

ms ELDØY

Fiskebåt

300 tdw

16.12.1931

Peder Breviks Havfiskeselskap A/S, Ålesund

58

ms ELDBORG

Fiskebåt

300 tdw

03.01.1932

Peder Breviks Havfiskeselskap A/S, Ålesund

59

ms SLAG

Lekter

 

1932

Orkla Metall A/S, Trondheim

60

ds BASTØ

Bilferge

322 brt

26.06.1934

A/S Alpha, Moss

61

 

Tankpontong

6 m³

15.08.1934

Norsk Engelsk Mineralolje A/S, Oslo

62

K. G. 5

Sandlekter

855 tdw

01.08.1935

A/S Svelviksand, Oslo

63

ds GLOBE VI

Hvalfanger

249 brt

05.09.1935

Hvalfangerselskapet Globus A/S (Melsom & Melsom), Larvik

64

ds GLOBE VII

Hvalfanger

250 brt

01.10.1935

Hvalfangerselskapet Globus A/S (Melsom & Melsom), Larvik

65

ds STAR XXI

Hvalfanger

249 brt

10.10.1935

Hvalfanger-A/S Rosshavet (Johan Rasmussen), Sandefjord

66

ds BENNESTVET

Stykkgods

4.060 tdw

07.05.1937

Th. Brøvig, Farsund

67

ds GLOBE VIII

Hvalfanger

297 brt

21.09.1936

Hvalfangerselskapet Globus A/S (Melsom & Melsom), Larvik

68

ds POL VIII

Hvalfanger

298 brt

09.10.1936

Hvalfangerselskapet Polaris (Melsom & Melsom), Larvik

69

ds STAR XXII

Hvalfanger

298 brt

14.10.1936

Hvalfanger-A/S Rosshavet (Johan Rasmussen), Sandefjord

70

 

Tankpontong

6 m³

10.06.1936

Norsk Engelsk Mineralolje A/S, Oslo

71

ms VARDØ

Stykkgods

1.405 tdw

28.05.1938

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

72

ms SENJA

Stykkgods

1.405 tdw

04.08.1938

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

73

ds BERTHA BRØVIG

Stykkgods

4.050 tdw

23.03.1938

Th. Brøvig, Farsund

74

ds GLOBE IX

Hvalfanger

304 brt

01.10.1937

Hvalfangerselskapet Globus A/S (Melsom & Melsom), Larvik

75

ds WANDSBEK

Stykkgods

3.925 tdw

21.09.1938

Knør & Burchard N.F.D., Hamburg, Tyskland

76

ds BILL

Stykkgods

4.20 tdw

14.01.1939

A/S Bill (Leif Gill-Johannessen), Oslo

77

ms ANDENES

Stykkgods

1.405 tdw

16.05.1939

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

78

ms STAMSUND

Stykkgods

1.405 tdw

24.08.1939

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

79

ms BASTØ II

Bilferge

160 tdw

13.07.1939

A/S Alpha, Moss

80

ms HADSEL

Pass-last

406 brt

12.12.1940

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

81

ms NORDKYNN

Stykkgods

1.405 tdw

14.04.1941

Vesterålens D/S-Selskab A/S, Stokmarknes

82

ms NORDRAUM MRS-25

Stykkgods

4.010 tdw

06.04.1943

Tyske krigsmarine

83

ds No. 2 FUMI MARU

Hvalfanger

220 tdw

23.10.1939

Taiyo Hogei K. K., Tokyo, Japan

84

ds No. 3 SEKI MARU

Hvalfanger

220 tdw

24.10.1939

Taiyo Hogei K. K., Tokyo, Japan

85

ms MRS-26

Stykkgods

4.100 tdw

15.07.1944

Tyske krigsmarine

86

ms MERCUR

Stykkgods

1.245 tdw

16.12.1946

Det Bergenske D/S-selskab A/S, Bergen

87

ms LUNA

Stykkgods

1.245 tdw

07.05.1947

Det Bergenske D/S-selskab A/S, Bergen

88

ms LYNX

Stykkgods

1.960 tdw

16.06.1948

Det Bergenske D/S-selskab A/S, Bergen

89

ms LEO

Stykkgods

1.960 tdw

25.04.1949

Det Bergenske D/S-selskab A/S, Bergen

90

ms G. O. SARS

Havforskning

594 brt

24.01.1950

Havforskningsinstituttet, Oslo.

91

ds SUDERØY IX

Hvalfanger

304 brt

24.08.1947

Hvalfanger-A/S Suderøy (Knut Knutsen O. A. S.), Haugesund

92

ds GLOBE X

Hvalfanger

305 brt

22.10.1947

Hvalfangerselskapet Globus (Melsom & Melsom), Larvik

93

ds POLARSTERN

Patruljebåt

306 brt

15.03.1941

Tyske krigsmarine

94

ds NORDLICHT

Patruljebåt

307 brt

15.03.1941

Tyske krigsmarine

95

ds POLARMEER

Patruljebåt

308 brt

21.05.1941

Tyske krigsmarine

96

ds O. B. ROGGE

Patruljebåt

309 brt

06.06.1941

Tyske krigsmarine

97

ds JOHANN KAPFINGER

Patruljebåt

310 brt

04.07.1941

Tyske krigsmarine

98

ds CHERUSKER

Patruljebåt

311 brt

21.08.1941

Tyske krigsmarine

99

ds UBIER

Patruljebåt

312 brt

12.09.1941

Tyske krigsmarine

100

ds SEEROBBE

Patruljebåt

313 brt

19.01.1942

Tyske krigsmarine

101

ds LOME

Patruljebåt

314 brt

05.05.1942

Tyske krigsmarine

102

ds SEEOTTER

Patruljebåt

315 brt

02.07.1942

Tyske krigsmarine

103

ds SUDWIND

Patruljebåt

316 brt

05.10.1942

Tyske krigsmarine

104

ds KREBS

Patruljebåt

317 brt

20.12.1942

Tyske krigsmarine

105

ds SALVATOR

Bergningsbåt

570 tdw

06.12.1948

Norsk Bjergningskompagni A/S, Bergen

106

ms GULOSENFJORD

Taubåt

299 brt

29.05.1943

Westergaard & Co., Oslo

107

ds TOPDALSFJORD II

Taubåt

319 brt

01.08.1943

Norsk-Tysk Rederi A/S (Ditlef Lexow), Oslo

108

ms KONG RING

Stykkgods

2.000 tdw

28.02.1950

Det Søndenfjeldske Norske D/S-Selskab, Oslo

109

ds BURØY (Sjøsatt som SAUDA)

Stykkgods

517 brt

(28.08.1944)

(A/S Nordag, Oslo)
Skibs-A/S Beran (Harald Berg, Teie, Tønsberg), Oslo

110

ds BREIVIK (Sjøsatt som GLÆRUM)

Stykkgods

563 brt

25.03.1945

(A/S Nordag, Oslo)
Erling Sannes, Bodø

111

ds SUNDALSFJORD

Taubåt

568 brt

09.03.1944

Tyske krigsmarine

112

ds HERLØFJORD

Taubåt

568 brt

23.10.1944

Tyske krigsmarine

113

Kansellert

 

 

 

Peterson & Sønn, Moss

114

ds BERBY

Stykkgods

1.230 tdw

25.06.1950

A/S Ganger Rolf (Fred. Olsen & Co.), Oslo

115

ms BASTØ III

Bilferje

200 tdw

12.09.1949

A/S Alpha, Moss

116

ms BERWICK

Stykkgods

1.395 tdw

21.04.1952

A/S Ganger Rolf (Fred. Olsen & Co.), Oslo

117

ms VARDØ

Stykkgods

1.350 tdw

04.01.1954

Vesteraalen D/S-Selskab, Stokmarknes

118

Kansellert

Stykkgods

 

 

D/S A/S Ramø (R. Ursin-Smith), Oslo

119

ms DALHEIM

Stykkgods

4.050 tdw

01.10.1952

A/S Tank (Hjalmar Bjørge), Oslo

120

ds BONITA

Stykkgods

4.050 tdw

08.10.1951

A/S Uglands Rederi, Grimstad

121

ds SUDERØY XV

Hvalfanger

608 brt

21.10.1955

Hvalfanger-A/S Suderøy (Knut Knutsen O. A. S.), Haugesund

122

Kansellert

 

 

 

 

123

ms BJØRGSUND

Stykkgods

4.050 tdw

06.10.1953

A/S Hakadal (Hjalmar Bjørge), Oslo

124

ms BONITA

Stykkgods

4.150 tdw

08.07.1954

A/S Uglands Rederi, Grimstad

125

ms PALMA

Stykkgods

6.250 tdw

30.03.1955

A/S J. Ludwig Mowinckel, Bergen

126

ms ENERN

Hvalfanger

540 tdw

22.11.1952

A/S Odd (Thor Dahl & Co.), Sandefjord

127

ms SUNBREEZE

Bulkskip

11.650 tdw

02.11.1956

T. S. Bendixen, Lillesand

128

ms BERGERAC

Stykkgods

4.200 tdw

29.09.1955

Fred Olsen & Co., Oslo

129

Kansellert

 

 

 

 

130

ms NARDO

Stykkgods

5.900 tdw

13.05.1957

A/S Turid (Bachke & Co.), Trondheim

131

ms SNEFJELD

Stykkgods

5.890 tdw

24.09.1957

D/S A/S Storfjeld, Bergen

132

ms BASTØ I

Ferge

1.295 brt

22.10.1957

A/S Alpha, Moss

133

Kansellert

 

 

 

 

134

ms ARCTIC TERN

Stykkgods

5.870 tdw

20.02.1958

K/S Bulkskip A/S & Co, (Odd Berg), Tromsø

135

ms SUNIMA

Stykkgods

5.850 tdw

11.06.1958

A/S I. M. A. (Sam. Marcussen), Oslo

136

ms ARABELLA

Malmskip

10.300 tdw

19.03.1959

A/S Anatina (M. Chr. Stray), Kristiansand

137

ms ARCTIC GULL

Stykkgods

5.820 tdw

29.05.1959

K/S Bulkskip A/S & Co, (Odd Berg), Tromsø

138

ms MARGIT BRØVIG

Bulkskip

15.250 tdw

12.05.1960

Th. Brøvig, Farsund

139

mt HUSVIK

Tankskip

12.250 tdw

14.06.1961

Skips-A/S Spervik
(A. C. Olsen),
Sandefjord

140

ms ANATINA

Bulkskip

15.250 tdw

18.12.1963

A/S Anatina
(M. Chr. Stray),
Kristiansand

141

ms ARCTIC PROPANE

LPG

3.045 tdw

18.03.1966

K/S Bulkskip A/S & Co.,
(Odd Berg), Tromsø

142

ms MABELLA

Stykkgods

5.875 tdw

11.01.1960

Rederi-A/S Norsk Transatlantic & A/S Mabella (Karl Bruusgaard), Drammen

143

ms HOI KUNG

Pass-last

6.000 tdw

15.07.1964

Skips-A/S Corona
(H. M. Wrangell & Co.),
Haugesund

144

ms RØGA

Stykkgods

5.865 tdw

05.09.1960

A/S Asplund, Moss

145

ms BASTØ II

Ferje

1.250 brt

15.06.1961

A/S Alpha, Moss

146

ms NYCO

Stykkgods

5.850 tdw

25.01.1962

Sameiet Nykværn (Sverre Blix), Oslo

147

ms KINDVIK

Tankskip

13.000 tdw

27.07.1962

Skips-A/S Spervik
(A. C. Olsen), Sandefjord

148

ms TAIPOOSEK

Pass-last

6.95 tdw

20.12.1962

Shun Cheong Steam
Navigation Co. Ltd,
Hong Kong

149

mt WIDAN

Tankskip

5.500 tdw

29.08.1963

Skibs-A/S Widan
(Wm. Neumann), Bergen

150

ms HAVGAS

LPG

10.975 m³

25.11.1965

A/S International
Gas Carriers (P. Meyer),
Oslo

151

ms BASTØ IV

Ferge

1.264 brt

15.08.1964

A/S Alpha, Moss

152

mt RUBICON

Tankskip

2.165 tdw

15.12.1964

I/S Rubicon (A/S Ramses Shipping), Oslo

153

mt RUBISTREAM

Tankskip

2.165 tdw

15.06.1964

I/S Rubicon (A/S Ramses Shipping), Oslo

154

ms HAVFROST

LPG

11.116 m³

14.01.1966

A/S International
Gas Carriers (P. Meyer),
Oslo

155

ms MUNDOGAS RIO

LPG

19.462 m³

14.10.1967

A/S Gasskib (Øivind Lorentzen), Oslo

156

ms GAZANIA

LPG

2.947 m³

01.02.1967

A/S Rederiet Odfjell, Bergen

157

ms JANEGAZ

LPG

2.947 m³

27.11.1967

W. Neumans Rederi, Bergen

158

ms TROIKA

LPG

3.624 m³

19.04.1968

Sameiet Troika (Christian Haaland), Haugesund

159

ms FRIDTJOF NANSEN

LPG

2.949 m³

06.05.1968

A. I. Langfeldt & Co., Kristiansand

160

ms NYHAVN

LPG

19.462 m³

15.10.1968

A/S Nygass & Co. (Christian Haaland), Haugesund

161

ms HÖEGH SCOUT
(Sjøsatt som RITA)

LPG

3.635 m³

12.12.1968

(F. J. Stephansen-Smith, Oslo)
A/S Alliance (Leif Høegh & Co.), Oslo

162

ms THOR HEYERDAHL

LPG

3.635 m³

03.01.1969

A/S Laboremus
(E. Bakkevig), Oslo

163

ms HAVIS

LPG

15.440 m³

29.12.1970

A/S International
Gas Carriers (P. Meyer),
Oslo

164

ms MUNDOGAS ATLANTIC

LPG

8.510 m³

03.03.1969

A/S Gasskib (Øivind Lorentzen), Oslo

165

ms ROALD AMUNDSEN

LPG

4.141 m³

05.03.1971

A. I. Langfeldt & Co., Kristiansand

166

ms HÖEGH SHIELD

LPG

8.610 m³

30.05.1969

Leif Høegh & Co., Oslo

167

mt BOW LIND

Kjemikalie-tanker

9.837 tdw

31.10.1969

A/S Rederiet Odfjell, Bergen

168

mt BOW ROGN

Kjemikalie-tanker

9.854 tdw

06.02.1970

A/S Rederiet Odfjell, Bergen

169

mt BOW GRAN

Kjemikalie-tanker

9.055 tdw

04.07.1970

A/S Rederiet Odfjell, Bergen

170

ms TORDENSKIOLD

LPG

4.141 m³

11.05.1971

A. I. Langfeldt & Co., Kristiansand

171

ms VESTRI

LPG

12.058 m³

11.01.1972

Smedvigs Tankrederi A/S, Stavanger

172

ms INGE MÆRSK

LPG

12.060 m³

18.08.1972

A. P. Møller, København, Danmark

173

ms FERNWAVE

LPG

12.060 m³

15.12.1972

Fearnley & Eger, Oslo

174

ms BOW ELM

LPG

7.414 m³

23.09.1971

A/S Rederiet Odfjell, Bergen

175

ms HARDANGER

LPG

7.417 m³

25.04.1972

Westfal-Larsen & Co. A/S, Bergen

176

ms VENATOR

LPG

29.388 m³

03.12.1973

Smedvigs Tankrederi
A/S (Peder Smedvig),
Stavanger

177

ts LUCIAN

LPG

29.388 m³

18.12.1974

Hilmar Reksten, Bergen

178

ms BASTØ V

Ferge

1.877 brt

30.05.1973

A/S Alpha, Moss

179

ms NESTEGAS

LPG

4.121 m³

20.03.1974

Neste OY, Helsinki,
Finland

180

ms SUILVEN

Ferge

1.908 brt

15.08.1974

Caledonian McBrayne Holding Ltd, Gourock, Scotland

181

ms GARBETA

LPG

27.763 m³

21.10.1975

P & O Lines Ltd,
London, England.

182

ms OLAV TRYGVASON

LPG

4.111 m³

06.03.1975

A/S Laboremus (E. Bakkevig), Oslo

183

ms FERNBANK

LPG

12.000 m³

19.05.1976

Fearnley & Eger, Oslo

184

ms FERNBROOK

LPG

12.000 m³

01.10.1976

A/S Hanico (Halvor N. Astrup),
Oslo

185

ms HEBE

LPG

5.150 m³

31.12.1975

Helge R. Myhre, Stavanger

186

ms HERA

LPG

12.000 m³

17.08.1977

K/S A/S Heragas (Helge R. Myhre), Stavanger

187

ms HEROS

LPG

12.000 m³

14.04.1978

K/S A/S Heragas (Helge R. Myhre), Stavanger

188

ms NESTEFOX

LPG

5.000 m³

09.03.1977

Neste OY, Helsinki, Finland

189

ms HEMINA

LPG

2.450 m³

28.11.1977

K/S A/S Heragas (Helge R. Myhre), Stavanger

190

ms HESTIA

LPG

2.953 m³

04.08.1978

K/S A/S Heragas (Helge R. Myhre), Stavanger

191

ms ADMIRAL CABRAL

LPG

5.100 m³

02.01.1979

A. I. Langfeldt,
Kristiansand

192

ms HELICE

LPG

5.100 m³

18.06.1979

K/S A/S Heragas (Helge R. Myhre), Stavanger

193

ms HELEN

LPG

2.660m³

02.11.1979

K/S A/S Helengas (Helge R. Myhre), Stavanger

194

ms HEKTOR

LPG

24.000 m³

17.10.1980

K/S A/S Nordsjøgas (Helge R. Myhre), Stavanger

195

ms HEBE

LPG

2.600 m³

20.02.1981

K/S A/S Helengas (Helge R. Myhre), Stavanger

196

ms NORTHERN STAR

Klor-
tanker

400 m³

01.08.1980

Du Pont (UK) Ltd,
London, England.

197

ms IGLOO FINN

LPG

8.300 m³

04.09.1981

P/R Nemo (A/S Havtor Management), Oslo

198

ms IGLOO NORSE

LPG

8.300 m³

16.04.1982

P/R Nemo (A/S Havtor Management), Oslo

199

ms IGLOO POLAR

LPG

8.800 m³

02.12.1982

P/R Nemo (A/S Havtor Management), Oslo

200

ms CONCORDIA FJORD

LPG

24.000 m³

31.08.1983

Rederiet Christian Haaland, Haugesund

201

ms HERMION

LPG

24.000 m³

29.06.1984

K/S A/S Nordsjøgas (Helge R. Myhre), Stavanger

202

ms IGLOO MOSS

LPG

10.000 m³

29.01.1985

P/R Nemo (A/S Havtor Management), Oslo

203

ms IGLOO ESPOO

LPG

10.850 m³

10.12.1985

K/S A/S Igloo Espoo
(A/S Havtor Management), Oslo

204

ms ÖRESUND

Jernbaneferge

16.295 brt

Juni 1986

Sveriges Järnvegar, Helsingborg, Sverige

Nyco 25 01 1962 Nykvern Oslo says:
25.12.2012 - 19:40

Nykvern Oslo

Helgi Laxdal Island says:
26.11.2013 - 14:58

jeg mangler tekniske informationer om Eldborg bygg no58 hos MOSS VÆRFT & DOKK. kan du hjelpe mig?

Commenting has been disabled.