NSS - Forum
Velkommen, Gjest
Vennligst Logg inn eller Registrer deg.    Glemt passord?
Sv:NSS-Ø, 1.møte i 2012 (1 visning) (1) Gjest
NSS - Østlandet
Gå til bunnen Legg inn svar Foretrukket: 0
EMNE: Sv:NSS-Ø, 1.møte i 2012
#1616
Fernfiord (Bruker)
Expert Boarder
Innlegg: 88
graphgraph
Bruker frakoblet Klikk her for å se brukerens profil
NSS-Ø, 1.møte i 2012 4 Måneder siden Karma: 2  
Lørdag 21. januar møtes vi på Pukkestad Gård i Sandefjord. 5 minutters spasertur fra jernbanestasjonen, og 2 minutter fra Park.
Oppdatering over norske kjøleskip.

Som vanlig starter vi kl. 11.00.

Vel møtt!
E.O.Onsøien,
Formann NSS-Ø.
 
Rapporter til en moderator   Lagret i loggen Lagret i loggen  
 
Siste endring: 25/01/2012 22:26 Av Fernfiord.
  Du må registrere deg og logge inn for å kunne skrive i forumet.
#1626
ragivers (Bruker)
Junior Boarder
Innlegg: 31
graphgraph
Bruker frakoblet Klikk her for å se brukerens profil
Bursdag: 1943-06-02
Sv:NSS-Ø, 1.møte i 2012 3 Måneder, 2 Uker siden Karma: 0  
Ja nå venter vi med spenning på referatet--!?
Her kommer referatet:

NSS-Ø, møte i Sandefjord lørdag 21.januar 2012.

Første møtet i 2012 var lagt til Pukkestad Gård i sentrum av Sandefjord. Været var ufyselig, så det var imponerende å se så mange fremmøtte - 12 stykker overvar hele møtet. Verten, Ragnar Iversen hadde fyrt opp lysbildeapparatet og gav oss en grundig historiegjennemgang om rederiet Thor Dahl. Vi har jo hatt noen runder tidligere, men med så mange navn, årstall og selskapsetableringer etc har det vært vanskelig å få med seg . Sandefjord var jo byen med flest selskaper innen hvalfangst, og eierstrukturen var ikke alltid lett å holde styr på. Navn som Thor Dahl, Christensen, Bryde, Klaveness, Bogen og Larsen går ofte igjen.
Iversen skal ha ros for det arbeidet han har utført for å sette sammen historien om Thor Dahl-rederiet, som nevnt mange enkeltselskaper og personer involvert.
Etter foredraget fikk vi som vanlig noen runder med mer generell (skipshistorie)prat. Formannen burde kanskje ha klubbet ned enkelte kommentarer, men tror ikke noen tok (varig) skade - latter aktiviserer dobbelt så mange muskler som alvorspreget koversasjon.

E.O.Onsøien,
Lokalformann NSS-Ø.
 
Rapporter til en moderator   Lagret i loggen Lagret i loggen  
 
Siste endring: 07/02/2012 08:49 Av ragivers.
  Du må registrere deg og logge inn for å kunne skrive i forumet.
Gå til toppen Legg inn svar
Forumløsning av: FireBoardfå nye innlegg direkte til ditt skrivebord

Nytt og gammelt forum

Med etableringen av nytt nettsted har vi valgt å etablere et integrert forum. Dette betyr at vi starter fra scratch med det nye forumet og lar det gamle ligge hvor det ligger som arkiv. Dette forumet stenges for nye innlegg og det opprettes en link fra dette til vårt nye forum. Adressen til det gamle forumet er: http://skipet.diskusjonsforum.no/?mforum=skipet